Rreth Nesh

Kush jemi ne

Changzhou XC Medico Technology Co., Ltd është një degë e XC Group Corporation.

XC Group u themelua në vitin 2007 me kapital të regjistruar prej 23 milionë dollarësh nga Z. Rong.Tani XC Group ka fabrika, laboratorë dhe spitale, dhe XC Medico është një kompani degë përgjegjëse për biznesin ndërkombëtar.

XC Medico dhe fabrika jonë janë të vendosura në qytetin Changzhou, Provinca Jiangsu, Kinë, e cila është baza e industrisë së ortopedisë në Kinë, duke mbuluar një sipërfaqe prej 5000 metrash katrorë dhe gjithsej 278 punonjës, duke përfshirë 54 bachelor, 9 master dhe 11 doktoraturë.

xcmedico

Çfarë bëjmë ne

development

Pas 15 vitesh kërkimi dhe zhvillimi, tani ne kemi 6 seri kryesore të produkteve ortopedike, si sistemi i shtyllës kurrizore, sistemi i thonjve të ndërthurur, sistemi i pllakave mbyllëse, sistemi i instrumenteve bazë dhe sistemi i mjeteve të energjisë mjekësore.Dhe ne vazhdojmë të zhvillojmë fusha të reja si produktet ortopedike veterinare.

Certifikatat tona

Ne kemi Certifikata CE dhe ISO 13485, FDA do të lëshohet në 2 muaj;12 certifikata të regjistrimit të produktit të klasës III dhe 2 certifikata të regjistrimit të produktit të klasës II;4 patenta shpikjeje dhe 30 patenta modele të dobishme;tre projekte klinike: sistemi i pllakave universale të mbylljes nga aliazh titani;Sistemi i vidhave cocr-Mo posterior torakolumbar;Sistemi i shkrirjes ndërtrupore i spërkatur me titan.

Titanium-sprayed-interbody
Titanium-sprayed

Prodhimi ynë

Fabrika jonë kagjithsej 12 linja prodhimi, 121 makineri dhe pajisje, të cilat janë të Mazak, CITIZEN, HAAS, OMAX, Mitsubishi, Hexason dhe markave të tjera të njohura ndërkombëtare..

XC Medico punëson më shumë se institucione kërkimore përkatëse të inxhinierëve, specialistëve dhe spitaleve që lidhen me ekspertë dhe profesorë të famshëm ndërkombëtarë si konsulent për zhvillimin e teknologjisë dhe dizajnin e kompanisë, për të garantuar sigurinë, besueshmërinë dhe prakticitetin e produktit.

Titanium

Historia e XC Medico

sprayed

Nëna e themeluesit të kompanisë sonë z. Rong është kirurg.Që i vogël kishte parë shumë pacientë të zhytur në dhimbje.Lotët dhe rënkimet e tyre i ruanin në kujtesë, gjë që e bëri të ëndërronte që në fëmijëri të ndihmonte më shumë pacientë dhe njerëz në nevojë.

Në të njëjtën kohë, adhurimi dhe respekti për mjekët e bëjnë atë të bëjë mirëqenie publike çdo vit për të mbështetur më shumë mjekë dhe pacientë në zonat e varfra.

Me besimin e zotit Rong, XC medico do t'i ndihmojë gjithmonë të gjithë nga këndvështrimi i mjekëve dhe pacientëve.

微信图片_20220607101722