Sistemi i fiksimit të vidave të këmbës kurrizore me implant ortopedik

Përshkrim i shkurtër:

Paketa dhe dërgesa:

Paketa: Filma PE;Qese plastike prej letre mjekësore;Kuti kartoni.

Dorëzimi: Zakonisht Express (DHL, TNT, FedEx, UPS), ose me det/ajër.


 • :
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  1. Materiali--Titanium.

  2. Dizajni shumëngjyrësh--Ngjyra e ndryshme korrespondon me diametër të ndryshëm.Mjekët mund të zgjedhin vidën e duhur shumë lehtë gjatë operacionit.

  Shufrat 3.6.0/5.5 mm ofrojnë stabilitet afatgjatë dhe ruajnë korrigjimin e deformimit.

  4. Sipërfaqja është e oksiduar dhe ka jetë më të gjatë shërbimi.

  5. Dizajni me profil të ulët dhe biokompatibilitet të lartë minimizon ndërhyrjen anatomike.

  6. Procesi i formimit integral siguron që nuk ka asnjë gabim.

  7.Dy seri: sistemi 5.5 mm & sistemi 6.0 mm për zgjedhje.Sistemi 6.0 mm: i përdorur gjerësisht në mbarë botën.Majë e rrumbullakosur me kapje fillestare të shpejtë dhe për vendosje të sigurt bikortikale.Sistemi 5,5 mm: me fije të dyfishtë--fije kortikale dhe fije kërpudhore, e bëjnë produktin më në përputhje me atë anatomik

  8. Mund të personalizoni specifikimet.

  9. OEM & ODM në dispozicion.

  10. Në dispozicion grup instrumentesh të përputhur.

  Aplikacion:

  Sistemi i fiksimit të brendshëm të shtyllës kurrizore është i përshtatshëm për fiksimin e brendshëm torakolumbar të pasmë në kirurgjinë ortopedike të shtyllës kurrizore.Indikacionet specifike përfshijnë: spondilolistezë të rëndë (shkalla 3 dhe 4) dhe bashkim autogjen i graftit kockor;spondilolisteza degjenerative me shenja objektive të deficitit neurologjik (frakturë; dislokim; skoliozë; kifozë; tumor në shtyllën kurrizore) dhe dështim të fuzionit (pseudartrozë);Sëmundja degjenerative e diskut jo qafës së mitrës (dhimbja diskogjenike e shpinës), spondilolisteza lumbare (frakturë dhe/ose zhvendosje), stenozë spinale (skoliozë, lordozë dhe/ose kifozë).

  Sistemi

  Emri i produktit

  Specifikim

  Sistemi 6.0 mm

  Vidë bishtore monoaksiale

  Diametri: Ф4.5-7.0mm,

  Gjatësia: 25-50 mm.

  Vidë reduktuese monoaksiale

  Diametri: Ф5.0-7.0mm,

  Gjatësia: 30-50 mm.

  Vidë pedikale poliaksiale

  Diametri: Ф4.5-7.0mm,

  Gjatësia: 20-50 mm.

  Vidë reduktuese poliaksiale

  Diametri: Ф5.0-7.0mm,

  Gjatësia: 30-50 mm.

  Lidhja e kryqëzuar

  60-80 mm

  Shufra 6.0 mm

  100-400 mm

  Sistemi 5.5 mm

  Vidë bishtore monoaksiale

  Diametri: Ф5.0-7.0mm,

  Gjatësia: 30-50 mm.

  Vidë reduktuese monoaksiale

  Diametri: Ф5.0-7.0mm,

  Gjatësia: 30-50 mm.

  Vidë pedikale poliaksiale

  Diametri: Ф5.0-7.0mm,

  Gjatësia: 30-50 mm.

  Vidë reduktuese poliaksiale

  Diametri: Ф5.0-7.0mm,

  Gjatësia: 30-50 mm.

  Lidhja e kryqëzuar

  60-80 mm

  Shufra 5.5 mm

  100-400 mm

  2c12e763

  products_about_us (1) products_about_us (2) products_about_us (3) products_about_us (4) products_about_us (5)


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Produkte të ngjashme