Ортопедски имплант Систем за фиксирање на спинални педикули

Краток опис:

Пакет и достава:

Пакет: PE филмови;Медицинска хартиена пластична кеса;Картонска кутија.

Испорака: Обично Експрес (DHL, TNT, FedEx, UPS) или по морски/воздушен пат.


 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  1. Материјал - титаниум.

  2.Шарен дизајн - Различната боја одговара на различен дијаметар.Лекарите можат многу лесно да ја изберат вистинската завртка за време на операцијата.

  Прачки 3.6.0/5.5 mm обезбедуваат долгорочна стабилност и одржуваат корекција на деформитетот.

  4.Површината е оксидирана и има подолг работен век.

  5. Дизајнот со низок профил и висока биокомпатибилност ги минимизира анатомските пречки.

  6. Процесот на интегрално формирање осигурува дека нема грешка.

  7.Две серии: 5,5 mm систем и 6,0 mm систем за избор.Систем од 6,0 mm: широко користен низ целиот свет.Заоблен врв со брзо почетно држење и за безбедно поставување на бикортикални.Систем од 5,5 мм: двојна нишка - кортикална нишка и сунѓереста нишка, направете го производот повеќе усогласен со анатомскиот

  8. Може да ги прилагоди спецификациите.

  9. OEM & ODM достапни.

  10. Достапен сет на соодветни инструменти.

  Апликација:

  Системот за внатрешна фиксација на 'рбетот е погоден за тораколумбална задна внатрешна фиксација во ортопедската хирургија на 'рбетот.Специфичните индикации вклучуваат: тешка спондилолистеза (степен 3 и 4) и автогена фузија на коскениот графт;дегенеративна спондилолистеза со објективни знаци на невролошки дефицит (фрактура; дислокација; сколиоза; кифоза; тумор на 'рбетот) и инсуфициенција на фузија (псевдартроза);не-цервикална дегенеративна болест на дискот (дискогена болка во долниот дел на грбот), лумбална спондилолистеза (фрактура и/или дислокација), спинална стеноза (сколиоза, лордоза и/или кифоза).

  Систем

  Име на производ

  Спецификација

  Систем од 6,0 мм

  Моноаксијален шраф за педикул

  Дијаметар: Ф4,5-7,0мм,

  Должина: 25-50 mm.

  Моноаксијален шраф за намалување

  Дијаметар: Ф5,0-7,0мм,

  Должина: 30-50 мм.

  Полиаксијален педикален шраф

  Дијаметар: Ф4,5-7,0мм,

  Должина: 20-50 мм.

  Полиаксијална редукција на завртката

  Дијаметар: Ф5,0-7,0мм,

  Должина: 30-50 мм.

  Вкрстена врска

  60-80 мм

  6,0мм прачка

  100-400 мм

  Систем од 5,5 мм

  Моноаксијален шраф за педикул

  Дијаметар: Ф5,0-7,0мм,

  Должина: 30-50 мм.

  Моноаксијален шраф за намалување

  Дијаметар: Ф5,0-7,0мм,

  Должина: 30-50 мм.

  Полиаксијален педикален шраф

  Дијаметар: Ф5,0-7,0мм,

  Должина: 30-50 мм.

  Полиаксијална редукција на завртката

  Дијаметар: Ф5,0-7,0мм,

  Должина: 30-50 мм.

  Вкрстена врска

  60-80 мм

  Шипка од 5,5 мм

  100-400 мм

  2c12e763

  products_about_us (1) products_about_us (2) products_about_us (3) products_about_us (4) products_about_us (5)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи