Ортопедски спинален имплант титаниумски фузија систем за кафез

Краток опис:

Во XC Medico® Titanium Cage System за фиксирање на 'рбетот, има мрежест кафез, експанзивен кафез и лумбален кафез.


Детали за производот

Ознаки на производи

Мрежест кафез што може да се сече

Употреба: Замена на вертебрално тело за цервикалниот, торакалниот и лумбалниот 'рбет.

Материјал: Чист титаниум (TA3).

Начин на вметнување: Мрежестиот кафез може да се вметне напред, странично или антеролатерално.

Индикации: Замена на колабирани, оштетени или нестабилни пршлени тела поради тумор или траума.

Спецификација: Имплантите од чист титаниум во различни дијаметри го прават хирургот да може да го избере оној кој најдобро одговара на индивидуалната патологија и анатомија на пациентот.Мрежата исто така може да се исече за прилагодено вклопување.

Име на производ Спецификација
Мрежен кафез 10 * 100 мм
12 * 100 мм
14 * 100 мм
16 * 100 мм
18 * 100 мм
20 * 100 мм

Кафез што може да се прошири

Употреба: XC Medico® Expandable Cage е замена за вертебрално тело за цервикалниот и горниот торакален 'рбет и овозможува непречено, континуирано проширување на самото место.

Материјал: легура на титаниум (TC4).

Анатомско намалување: Враќање на нормалното усогласување на 'рбетот за подобрување на биомеханиката на' рбетот.

Стабилна внатрешна фиксација: Стабилизирајте го 'рбетниот сегмент за промовирање на фузија на коските.

Спецификација: Имплантите со различни висини и дијаметри му овозможуваат на хирургот да ја избере специфичната конфигурација која одговара на индивидуалната патологија и анатомска состојба.

Име на производ Спецификација
Кафез што може да се прошири 12*20 mm/ 12*28 mm/ 12*35 mm
14*20 mm/ 14*28 mm/ 14*35 mm
16*20 mm/ 16*28 mm/ 16*35 mm
18*20 mm/ 18*28 mm/ 18*35 mm
24 * 38 мм

Лумбален кафез

Употреба: XC Medico® Titanium Posterior Lumbar Interbody Fusion е дизајниран за лумбален 'рбет.

Материјал: легура на титаниум (TC4).

Дизајн што го одвлекува вниманието: Дизајнот на носот со куршум овозможува лесно вметнување и самоодвлекување.

Анатомска форма: конвексни површини за да одговараат на анатомијата на пациентот.

Цилиндар за поврзување: Дозволува механизмот за вртење да се комбинира со апликаторот.

Име на производ Спецификација
Лумбален кафез 8*10*20 mm/ 8*10*22 mm/ 8*10*26 mm
10*10*20 mm/ 10*10*22 mm/ 10*10*26 mm
12*10*20 mm/ 12*10*22 mm/ 12*10*26 mm

2c12e763

products_about_us (1) products_about_us (2) products_about_us (3) products_about_us (4) products_about_us (5)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Поврзани производи